מצבם של סרביה, קרואטיה וטורקיה לקראת היורובאסקט

0
18
ניקולה יוקיץ'. כוכב נבחרת סרביה וה-MVP של השנתיים האחרונות ב-NBA עם הדנבר נאגטס ישחק ביורובאסקט. (צילום: FIBA.COM)

סרביה וקרואטיה צימצמו את הסגל הרחב, טורקיה ועומר יורטסבן שוב בכעוס. תמונת המצב.

נתחיל בבית ד’ עם סרביה שתשחק בפראג עם ישראל, פולין, פינלנד, הולנד והמארחת צ’כיה. אמש חתכו הסרבים את אלכסיי פוקושבסקי וניקולה יוביץ’ מהסגל הרחב כי קבוצות ה-NBA שלהן אוקלהומה סיטי ת’אנדר והמיאמי היט לא אישרו להם להשתתף בטורניר בספטמבר. המשעמות היא שעקב העובדה שבובאן מריאנוביץ’ לא זומן ובוגדן בוגדנוביץ’ הינו פצוע ומחלים מניתוח בברך, ניקולה יוקיץ’ יהיה השחקן NBA היחיד בסגל.

עם זאת, אל תתבלבלו לגבי הסגל הסרבי בו צפויים להיכלל ואסילייה מיצ’יץ’ שהוא כמובן ברמת NBA ושחקני שעברו אף הם ב-NBA כמו מילוש תיאודוסיץ’, מרקו גודוריץ’, נמאניה באילייציה, אלן סמליאגיץ’ ושחקני יורוליג נוספים כמו ולדימיר לוצ’יץ’, ניקולה קאליניץ’ ונמאניה נדוביץ’. כך או כך, הסגל הסרבי צפוי להיות חזק מאוד ולסיים פחות ממקום ראשון בבית ייחשב להפתעה גדולה.

ואסילייה מיצ’יץ’ . כוכב אנאדולו אפס צפוי להיות בסגל הסופי של סרביה ליורובאסקט.
(אתר היורוליג)

נמשיך לבית המקביל של ישראל (בית ג’) ונדבר על נבחרת קרואטיה. קרואטיה אינה נבחרת מלהיבה, הכישלון בשלב הבתים הראשון של מוקדמות אליפות העולם העלה הרבה סימני אזהרה. מי שנופו השבוע מהסגל הקרואטי לקראת היורובאסקט הם שני האקסים של מכבי ת”א, אנטה ז’יז’יץ’ ודרגאן בנדר. מי שכנראה כן יהיו בסגל הסופי הם כוכבי הנבחרת שמשחקים ביוטה ג’אז והפיניקס סאנס: בויאן בוגדנוביץ’ ודריו שאריץ’.

אנטה ז’יז’יץ’ עולה לסל. אקס מכבי ת”א נופה מהסגל הקרואטי ליורובאסקט. (אתר היורוליג)
בויאן בוגדנוביץ’ צפוי להיות חלק מהסגל הסופי של קרואטיה. (צילום: FIBA.COM)

בהתחשב בעובדה שקרואטיה לפחות על הנייר שווה לא פחות ממקום שלישי בבית שלה שככל הנראה יכלול את ארבעת האחים אנדטוקומפו, איטליה החזקה, אוקראינה, אסטוניה ובריטניה, היא תצא משלב הבתים ואולי תפגוש את הנבחרת שלנו בשמינית הגמר. כאמור הכל תלוי במיקום של הנבחרת שלנו בבית ד’. קרואטיה נכון לעכשיו, יריבה נוחה מאוד לכל קבוצה שמשחק בבית ד’ חוץ מהולנד.

נסיים בבית א’ עם טורקיה והבעיות שם. טורקיה צפויה להעמיד סגל חזק מאוד שיכלול את המתאזרח שיין לארקין, אבל לפחות כרגע מצב שחקני ה-NBA שלהם לא מזהיר במיוחד.

לפי אתר יורוהופס, עומר יורטסבן אשר משחק במיאמי היט, זומן לסגל הרחב אבל כלל לא הגיע ולא סיפר לאיגוד הטורקי. גם ב-2018 הוא עשה אותו דבר לנבחרת הטורקית וספג עונש השעייה של 8 משחקים. יהיה מעניין לראות מה האיגוד הטורקי יחליט לגבי עתידו בנבחרת.

עומר יורטסבן לא יהיה חלק מהנבחרת הטורקית ביורובאסקט. (צילום: FIBA.COM)
שיין לארקין. הגארד המוכשר צפוי להיות בסגל הסופי של טורקיה ליורובאסקט. (צילום: FIBA.COM)

השאר תגובה

נא להזין את ההערה שלך!
נא להזין את שמך כאן