חגיגות 300 להמילטון וחום איימים; לקראת הגרנד פרי הצרפתי

0
13
קרדיט תמונה: דף הטוויטר של הפורמולה 1

כחלק מסבב המרוצים של הפורמולה אחת, הפורמולה חוזרת לצרפת אחרי שביקרו במונטה קרלו במאי האחרון. כאשר הפעם בשביל הגרנד פרי הצרפתי במסלול ״פול ריקרד״ שנמצא בדרום המדינה.

.

המסלול שנמצא בדרום הארץ מזוהה בפניות מתעקלות בחלק השלישי של המסלול, ישורת אחת ארוכה שבסופה מגיע שיקיין ובחלק הראשון של המסלול פניות מהירות ובינוניות. בנוסף המסלול מזוהה עם דרכי המילוט הצבועים בכחול ואדום על פי צורת המסלול, ובגובה המסלול הנהגים יכולים להתבלבל ולא למצוא את חזרתם למסלול.

אורכו של מסלול פול ריקארד הינו 5.842 קילומטרים ובעל חמש עשרה פניות, תשעה ימניות ושישה שמאליות. המהירות המירבית הנמדדה במסלול הינה 343 קילומטרים לשעה, בעוד שההקפה עם המהירות הגבוה ביותר הינה 226 קילומטרים לשעה. הבדלי הגבהים בין המיקום הנמוך ביותר, לגבוה עומד על כשלושים מטרים וארבעים סנטימטרים. שיא המסלול שייך לולטרי בוטאס ממרצדס בשנת 2018 עם זמן של 01:34.225 דקות ומהירות ממוצעת של 223.201 קמ״שׁ, שיא הפול פוזישן במסלול שייך ללואיס המילטון באותה שנה עם זמן של 01:28.319 דקות במהירות ממוצעת של 238.128 קמ״ש.

במסלול שני ישורות, הישורת הראשית, והאחורית הידועה יותר. אורכה של הישורת הראשית, ישורת ההתחלה/ סיום שמתחילה בפנייה 15 ומסתיימת בפנייה 1 אורכה 850 מטרים, בעוד שהישורת האחורית מתחילה אחרי פנייה השביעית והמהירה, עד לשמינית ואורכה כתשע מאות שבעים ושש מטרים.

.

פירלי מביאה עימה את תרכובות הגלגלים הבינוניות, לא הכי קשות, ולא הכי רכות. פירלי הביאה לסוף השבוע שני סטים של סי-2 הקשות ביותר לסוף השבוע עם הפס הלבן, שלושה סטים של סי-3 הבינוניות עם הפס הצהובות ושמונה סטים של סי-4 הרכות והמהירות ביותר לסוף השבוע עם הפס האדום. מכת החום באירופה לא חולפת גם כלפי דרום צרפת, ויכול להיות שנראה אסטרטגיות שונות משנים קודמות בשל החום. הטמפרטורות במהלך סוף השבוע יעלו וירדו בין טווח ה- 25 מעלות צלסיוס ל- 34 מעלות צלסיוס. כמובן שעם החום, חום האספלט גדל ואיתו השחיקה תגדל. בשנים קודמות יכולנו לראות עצירה אחת במרוץ, מרכים/ בינוניים לקשים, או מקשים לבינוניים. אך בשל השחיקה הרבה והחום, הצפי יעמוד בין שניים לשלושה עצירות והחלפות גלגלים תלוי במזג האוויר.

קרדיט תמונה: דף הפייסבוק של פירלי מוטורספורט

.

לואיס המילטון חוגג 300 מרוצים בסוף השבוע. אלוף העולם שבע פעמים ומחזיק בשיא האליפויות יחד עם מיכאל שומאכר. בעונת 2020 שבר המילטון את שיא הניצחונות של מיכאל שומאכר העמד על 91 ניצחונות, וכעת הבריטי מחזיק בשיר עם 103 ניצחונות. מתוך 299 המרוצים שסיים הנהג הבריטי, הוא סיים מתוכם ב- 189 על הפודיום, גם שיא זה היה שייך למיכאל שומאכר שעמד על 155 פודיומים. בנוסף למאה שמונים ותשעה פודיומים שהמילטון אסף, הבריטי סיים בעוד שישים ושלושה מרוצים בניקוד, מה שאומר שהבריטי סיים 256 פעמים בניקוד מתוך 299 מרוצים. עוד שיא שהמילטון מחזיר הוא שיא הנקודות עם קצת פחות 4,200 נקודות, אך שיא זה קשה להחשיבו בשל הסיבה ששיטות הניקוד השתנו מספר פעמים. לואיס המילטון שבר את השיא של סנה אליל ילדותו ומיכאל שומאכר עם כמות ה- ״פול פוזישנים״ כאשר הוא עומד על 103 פתיחת במקום הראשון, בעוד שאיירטון סנה היה עם 65 ושומאכר עם 68.

.

עונת 2022 לא מראה פנים יפות לאלפא טאורי, והסקודריה האיטלקית תרצה סוף סוף לראות תוצאות טובות. בשל הפניות המהירות, והישורות הארוכות הוחלט באלפא טאורי שלהכין חבילת שיפורים משמעותית ולהמר על כולה בסוף השבוע הקרוב. יחד עם המרוץ הביתי של פייר גאזלי, הקבוצה תרצה לראות תוצאות מהנהג הצרפתי גאזלי והיפני יוקי טסונודה והם בטוחים שעל ידי שיפורים אווירודינמים אלה הם יוכלו לראות את התוצאות.

.
לוח הזמנים לסוף השבוע:

יום שישי:
פורמולה 2, מקצה אימון- 12:35
פורמולה 1, מקצה אימון- 15:00
פורמולה 1, אימון שני- 18:00
פורמולה 2, מקצה דירוג- 19:30

יום שבת:
פורמולה 1, אימון שלישי- 14:00
פורמולה 1, מקצה דירוג- 17:00
פורמולה 2, מרוץ ספרינט- 19:30

יום ראשון:
פורמולה 2, מרוץ מלא- 10:35
פורמולה 1, מרוץ גרנד פרי- 16:00

תפקיד: כתב ענפים: כדורגל בינלאומי, כדוריד וספורט מוטורי תחומים: סרייה א', ליגות אירופאיות בכדוריד, פורמולה 1, נאסקר אירופאי

השאר תגובה

נא להזין את ההערה שלך!
נא להזין את שמך כאן