בריטני גריינר נידונה ל-9 שנים בכלא הרוסי

0
2
גריינר בימים טובים יותר (עמוד הפייסבוק של פיניקס מרקורי)

כדורסלנית ה-WNBA, בריטני גריינר, נעצרה בחודש פברואר האחרון בנמל התעופה במוסקבה באשמת החזקת סמים, כאשר הרשויות המקומיות טענו כי בתיקה נמצא משאף עם שמן קנאביס.

בית המשפט ברוסיה החליט להרשיע את השחקנית והיא קיבלה עונש חריג במיוחד כשנידונה לתשע שנים מאסר. המעצר של גריינר התרחש כאמור כבר לפני כחצי שנה, ויש הסבורים שהוא קשור בין השאר למתיחות ביחסי ארה”ב ורוסיה בעקבות המלחמה שמנהל משטרו של ולדימיר פוטין באוקראינה. מחלקת המדינה של ארצות הברית מסרה כי היא רואה בגריינר כמי שמחוזקת ברוסיה בכליאת שווא, אך זה לא סייע לשחרורה. בית המשפט עדכן שהזמן ששהתה במעצר עד עכשיו ייחשב כחלק מתשע השנים, כלומר נותרו לה עוד שמונה שנים וחצי בכלא הרוסי על פי פסיקת השופט.
כזכור, בהודעה מטעם מחלקת המדינה נכתב כי “גריינר מעוכבת שלא כדין”, מה שמבהיר שהממשלה האמריקאית אינה מאמינה שיש נגדה תיק לגיטימי. כוכב ה-NBA, לברון ג’יימס, גם כן ניסה לעזור לשחקנית ואף כתב מכתב לנשיא ג’ו ביידן בו דרש לפעול לשחרורה והחזרתה לביתה, דבר שכעת נראה רחוק מאוד.

נשיא ארצות הברית, ג’ו ביידן הגיב ואמר: “היום אזרחית ארה”ב, בריטני גריינר קיבלה גזר דין שחיזק את מה שהעולם כבר יודע, רוסיה עצרה את בריטני בטעות. זה לא מקובל. אני קורא לרוסיה לשחרר אותה באופן מיידי כדי שהיא תחזור למשפחה שלה, לחברים והאהובים שלה”

גם קבוצתה הנוכחית של גריינר, פיניקס מרקורי ביחד עם הפיניקס סאנס מה-NBA, הוציאו הודעה משותפת בעקבות גזר הדין:

(מתוך עמוד הפייסבוק של פיניקס מרקורי)

השאר תגובה

נא להזין את ההערה שלך!
נא להזין את שמך כאן